Skip to main content
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy - logo
Maść pielęgnacyjna z witaminą F

Hit na zmarszczki za parę złotych.


Hit na zmarszczki za parę złotych.

Cera wraz z wiekiem, ze względu na naturalne procesy starzenia się skóry, narażona jest na utratę elastyczności i jędrności, co skutkuje zwiększeniem widoczności zmarszczek. Sojusznikiem może okazać się tu niepozorna witamina F, po którą do tej pory sięgały głównie mamy stosujące produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. Obecnie coraz częściej jej zalety doceniają również kobiety dojrzałe.

Po produkty mające w składzie witaminę F mogą sięgać młodsze kobiety, gdy zauważą pierwsze zmarszczki mimiczne, ale także posiadaczki cery dojrzałej, gdyż przyda się w walce z oznakami starzenia się skóry – czytamy w artykule na Interia.pl: Hit na zmarszczki za parę złotych. Działa niczym drogi krem

Jak stosować produkty z witaminą F?

Jak stosować produkty z witaminą F?

Regularna aplikacja maści z witaminą F może przynieść skórze sporo korzyści. Zaleca się stosować ją 2-3 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, na około 20 minut przed położeniem się do łóżka, by umożliwić skórze dobre wchłonięcie cennych składników i uniknąć zabrudzenia pościeli. Przed nałożeniem maści ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie skóry tj. jej dokładne oczyszczenie i osuszenie. Tak przygotowana cera będzie idealnie chłonąć zawarte w preparacie składniki.

W przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do podrażnień warto sięgnąć po kremy lub maści zawierające nie tylko witaminę F, ale także pantenol i alantoinę. Te składniki działają synergicznie, czyli wzajemnie wzmacniają swoje działanie, w trosce o nawilżenie, łagodzenie i poprawę stanu skóry - czytamy w przytoczonym wyżej artykule.

Za co skóra lubi witaminę F?

Pamiętajmy jednak, że chociaż maść z witaminą F przynosi wiele korzyści dla skóry dojrzałej i może być rozwiązaniem różnych skórnych problemów, to zawsze warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem przed wprowadzeniem nowych produktów do codziennej rutyny. Każda skóra jest bowiem inna, więc dostosowanie pielęgnacji do jej indywidualnych potrzeb jest kluczowe.

Skóra doceni witaminę F za jej właściwości ochronne, nawilżające i regenerujące.


Więcej o cennych właściwościach witaminy F w artykule:
Hit na zmarszczki za parę złotych. Działa niczym drogi krem


Alantandermoline: doceniany i nagradzany


Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2011

Najlepszy Produkt, 2011

Dziecko, I miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2012

Najlepszy Produkt, 2012

Dziecko, II miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2013

Najlepszy Produkt, 2013

Świat Farmacji
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2014

Najlepszy Produkt, 2014

Świat Farmacji