Skip to main content
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy - logo
Maść pielęgnacyjna z witaminą F

Skóra lubi produkty z witaminą F!


Skóra lubi produkty z witaminą F!

Nasza skóra lubi witaminy. Jedną z nich jest witamina F, która poprawia elastyczność skóry i skutecznie pomaga przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia się skóry.

Sprawdźmy jakie jeszcze cenne właściwości ma ta witamina i jakie efekty może przynieść systematyczne stosowanie produktów kosmetycznych ją zawierających.

Czym jest witamina F i jakie jest jej działanie na skórę?

Witamina F to mieszanka nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, która przyczynia się odbudowy płaszcza lipidowego naskórka i wzmacnia jego procesy ochronne.

Mamy od dawna znają kosmetyki z witaminą F i chętnie stosują je w pielęgnacji skóry niemowląt (zwłaszcza jej okolic okołopieluszkowych) ze względu na łagodzące i pielęgnujące właściwości witaminy F.

Ta niezwykle skuteczna witamina potrafi jednak zdziałać cuda w pielęgnacji skóry suchej, trądzikowej i dojrzałej z pierwszymi oznakami zmarszczek mimicznych.

Jakich efektów można się spodziewać, stosując kremy z witaminą F?

Jakich efektów można się spodziewać, stosując kremy z witaminą F?
  • Dobre nawilżenie skóry.
  • Ochrona przed słońcem – witamina F jest znana ze swoich właściwości ochronnych i przeciwzapalnych. Działa jak naturalny filtr UV.
  • Regulacja pracy gruczołów łojowych i wydzielania sebum, łagodzenie niedoskonałości – dzięki swoim właściwościom witamina F pomaga zwalczać zmiany trądzikowe i inne niedoskonałości.
  • Wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry.
  • Odbudowa i regeneracja – witamina F wspomaga procesy regeneracyjne skóry i skraca czas gojenia się ran, poprzez odbudowę tkanek.
  • Zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych tzw. „kurzych łapek” – dzięki właściwościom nawilżającym i regenerującym.
  • Łagodzenie podrażnień – witamina F działa jak kojący kompres. Idealnie sprawdzi się więc w pielęgnacji skóry wrażliwej, także z objawami AZS czy łuszczycy.
  • Przywrócenie skórze blasku – skóra staje się miękka, gładka i bardziej promienna.

Alantandermoline: doceniany i nagradzany


Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2011

Najlepszy Produkt, 2011

Dziecko, I miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2012

Najlepszy Produkt, 2012

Dziecko, II miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2013

Najlepszy Produkt, 2013

Świat Farmacji
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2014

Najlepszy Produkt, 2014

Świat Farmacji