Skip to main content
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy - logo
Maść pielęgnacyjna z witaminą F

Witamina F dla dobrej kondycji Twojej skóry.


Witamina F dla dobrej kondycji Twojej skóry.

Witaminę F czyli mieszankę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) omega-3 i omega-6 warto stosować w codziennej diecie, bowiem przyczynia się ona do poprawy kondycji włosów i paznokci, a przede wszystkim skóry. Jeśli dołożymy do tego pielęgnację skóry za pomocą kremów czy maści z witaminą F, możemy spodziewać się pozytywnych efektów.

Kosmetyki zawierające witaminę F chronią skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak silny mróz czy wiatr. Łagodzą stany zapalne, wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry, regenerują w przypadku odparzeń czy otarć (dlatego często używa się ich do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt). Preparaty kosmetyczne z witaminą F wpływają też korzystnie na pracę gruczołów łojowych i przyśpieszają gojenie się ran. To jednak nie koniec ich pozytywnego wpływu na skórę.

Witamina F – regeneracja, nawilżenie, zapobieganie pierwszym zmarszczkom

Witamina F – regeneracja, nawilżenie, zapobieganie pierwszym zmarszczkom

Od dawna witamina F jest kojarzona z kosmetykami dla małych dzieci czy leczeniem problemów cery skłonnej do wyprysków. Obecnie jednak coraz śmielej wkracza w dziedzinę pielęgnacji skóry dojrzałej.

Kosmetyki z witaminą F warto zacząć stosować już w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata odpowiedniego napięcia czy drobnych zmarszczek mimicznych. To w pełni naturalna metoda dbania o dobre nawilżenie i regenerację skóry, o czym czytamy w artykule: "Jak pielęgnować skórę przystępnymi cenowo produktami z apteki?", w którym polecany jest nasz produkt, Alantandermoline maść pielęgnacyjna z witaminą F.

Obecnie witamina F coraz śmielej wkracza w dziedzinę pielęgnacji skóry dojrzałej.

Alantandermoline: doceniany i nagradzany


Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2011

Najlepszy Produkt, 2011

Dziecko, I miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2012

Najlepszy Produkt, 2012

Dziecko, II miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2013

Najlepszy Produkt, 2013

Świat Farmacji
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2014

Najlepszy Produkt, 2014

Świat Farmacji