Skip to main content
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy - logo
Maść pielęgnacyjna z witaminą F

Witamina F - kosmetologiczne odkrycie 2023 roku.


Hit na zmarszczki za parę złotych.

Dobry kosmetyk, który nawilży, wygładzi i ujędrni skórę, wcale nie musi kosztować fortuny. W aptece za około 12 zł możesz kupić wyjątkową maść. O jakim produkcie mowa?

Alantandermoline maść pielęgnacyjna z witaminą F od dawna znana jest i doceniana przez mamy, które stosują ją w profilaktyce pieluszkowego zapalenia skóry maluszków. Maść z witaminą F jest bezpieczna dla wrażliwej skóry dziecka, a dodatkowo bardzo skuteczna i tania. Chroni delikatną skórę przed czynnikami drażniącymi. Polecana jest także w przypadku podrażnień: pomaga odbudować płaszcz lipidowy naskórka i normalizuje jego właściwości ochronne.

Witamina F zadba o ujędrnienie i elastyczność skóry dojrzałej

Witamina F zadba o ujędrnienie i elastyczność skóry dojrzałej

Okazuje się, że witamina F może być także z powodzeniem stosowana przez mamy. Proces starzenia się skóry zaczyna się tak naprawdę już po 25. roku życia, pojawią się wtedy pierwsze zmarszczki mimiczne czy tzw. "kurze łapki". Warto mieć wtedy pod ręką Alantandermoline maść pielęgnacyjną z witaminą F, która zadba o odbudowę bariery lipidowej i jej wzmocnienie, co wpłynie na wygładzenie skóry. Dzięki temu skóra będzie bardziej odżywiona i odzyska jędrność.

Im skóra bardziej dojrzała, tym wymaga więcej uwagi – robi się sucha i pozbawiona blasku. Wynika to m.in. z niedoboru glikozaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego) oraz zmniejszonej syntezy lipidów warstwy rogowej. Z wiekiem spada też synteza włókien kolagenowych. Pojawiają się zmarszczki, które są efektem spadku napięcia oraz powtarzających się stale ruchów mięśni mimicznych, prowadzących do skurczania i rozkurczania się skóry właściwej. Najszybciej zauważymy je wokół oczu, a także w okolicy ust, gdzie skóra jest cieńsza.

Witamina F poprawia nawilżenie cery. Jeśli towarzyszy jej pantenol i alantoina, wówczas jej działanie może być skuteczniejsze: składniki będą wzmacniać swoje działanie, dzięki czemu skóra będzie bardziej nawilżona i elastyczna.

Wszystkie je znajdziemy w kosmetyku Alantandermoline, który choć nie kosztuje wiele, a bardzo dobrze pielęgnuje skórę. Może go używać cała rodzina. Jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez skórę. Jeśli chcesz używać go do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej, nakładaj maść na dobrze oczyszczoną i wysuszoną skórę wieczorem, około 20 min przed położeniem się do łóżka, by preparat dobrze się wchłonął i nie zabrudził pościeli – czytamy w artykule na stronie kobieta.wp.pl, do lektury którego zachęcamy.


Więcej o cennych właściwościach witaminy F w artykule:
Witamina F - kosmetologiczne odkrycie 2023 roku


Alantandermoline: doceniany i nagradzany


Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2011

Najlepszy Produkt, 2011

Dziecko, I miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2012

Najlepszy Produkt, 2012

Dziecko, II miejsce, Nagroda Czytelników
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2013

Najlepszy Produkt, 2013

Świat Farmacji
Alantandermoline - Najlepszy Produkt, 2014

Najlepszy Produkt, 2014

Świat Farmacji